Tarihçe

Kobi21.com 21.yy’ın Kobi’lerine (Küçük ve Orta Boy İşletmeler) hizmet vermek amacı ile 2006 yılında online yayına başlamıştır.Kobilere dış ticaret ve pazarlama desteği vererek bugünlere ulaşmıştır.Uzakdoğu’dan ithalat ile Kuzey Afrika ve Ortadoğu pazarına binlerce müşteriye onbinlerce satış gerçekleştirilmiştir.

Yaptıklarımız

2018 itibariyle Türkiye ve dünyadan 120.000 kurumsal üyeye sahip olduk.Her üyemiz hem alıcı,hem de satıcı statüsündedir.Bir üyemiz ürettiği bir ürünün hammaddesini başka bir üyemizden iyi şartlarda temin edebildik.Bu durum kurumsal üyelerimiz ile iletişimizi maxiumum seviyede tutmamıza yol açtı.

Kobi21.com Bugün

Üyelerimiz ile yıllar içerisinde bir aile gibi olduk ve ürünlerini artık online olarak da satmaktayız.Güçlü veri tabanımız ile X üreticisinin ürününü, Y alıcısına sunuyor ve kalite/teslimat/ödeme endişesi yaşanmasının önüne geçiyoruz.Geleneksel ticaretteki güven kavramının halen önemli olduğunu savunuyoruz.

Güvenli Ticaret

Sorunsuz ticaret için kurallara uymak ve doğru adımlar atılması gerektiğine inanıyoruz.5000 km ötede yada Istanbul içerisindeki bir alım/satımı doğru yönetmek/tamamlamak için tüm riskleri üzerimize alıyoruz.Maddi zarara uğratmayan sistemimizle hemen bugün tanışın ve güvenli ticarete adım atın.

Sizin İçin Ne Yapıyoruz?

Sadece online satış yapmıyoruz.Kabul edersiniz ki; online satış yüksek adetli satışlara müsait değil.Böylesi durumlarda diğer ticari enstrümanları kullanarak satışınıza destek olabiliyoruz.

Doğru bağlantılara sahip olmanız sizi ve sermayenizi zarardan koruyacaktır.Tüm ihracat işlemlerinizi biz tamamlayabilir ödemenizi alma noktasında yardımcı olabiliriz.Özellikle Kuzey Afrika ve Ortadoğu pazarında çok etkili sonuç üretebilmekteyiz.

İthalatta da yanınızdayız.Tüm riskleri üstlenerek örneğin Çin’den satın alacağınız ürünlerin; imalatından,yüklenmesine ve Türkiye Gümrüklerine gelene kadar ki tüm süreçleri yönetebiliriz.Siz ne ithal etmek istediğinize karar verin sonrasının yönetimi bize ait.

Online satıştaki en önemli unsurlardan biri de kesinlikle müşteri ilişkileridir.Profesyonel temsilcilerimiz insiyatif kullanabilir ve her noktada ürünleriniz için gerekli görüşmeleri yapabilecek kabiliyettedir.

Online satışa sunduğunuz tüm ürünlerin bedeli satın alınma/sizden alınma/müşteriye sevkiyatından ve müşterinin kalite onayından sonra beyan ettiğiniz hesabınıza nakit olarak gönderilir.Yaşanılan ağır rekabet şartlarında en uygun fiyata ürünün satın alınmasının nakit yöntemle olacağını düşünüyoruz.